2019 Kültür Sanat Takvimi

2019 Kültür Sanat Takvimi

 2018’i geride bırakıp 2019’a gireceğimiz şu günlerde kültür sanat kurumları 2019 Kültür Sanat Takvimi için kolları sıvamış durumda. Dolu dolu geçen 2018’in ardından 2019’da da onlarca kültür sanat etkinliği bizleri bekliyor.

 

2019-kultur-sanat-etkinlikleri

Hürriyet Altın Kelebek Ödül Töreni


Tiyatrodan sinemaya, festivallerden sergilere, konserlerden yarışmalara Türkiye’nin her köşesinde planlanan etkinlikler 2019 Kültür Sanat Takvimi ne ekleniyor. Kültür ve sanat etkinliklerinin başkenti İstanbul’da 2019 için onlarca etkinlik planlanmış durumda. Film festivalleri, belediyelerin bahar festivalleri, Salt, İşbank Kültür, Akbank Sanat gibi onlara kurum şimdiden onlarca etkinlik organize etmiş, bunları sitelerinde duyurmuş durumdalar. Ayrıca Şehir Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları yıl içerisindeki oyunlarının planlarını yapılmakta. Şehir ve Devlet Tiyatroları aylık plan yapmakta her ay başında aylık programı sitelerinde duyurmaktadırlar.

 

2019 Film Festivalleri

 

Türkiye’de onlarca sanat dalında onlarca festival düzenleniyor. Ancak bunlar arasında en popüler ve geniş katılım olanlar film festivalleri. Aşağıda en popüler film festivallerinin tarihini yer almakta.

 

  • İf – Bağımsız Filmler Festivali: Şubat ile Mart ayları arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılmaktadır.
  • İstanbul Film Festivali – Her yıl Nisan ayında İstanbul’da düzenlenmektedir.
  • Antalya Altın Portakal Film Festivali – Türkiye’nin en bilinen film festivali her yıl Ekim ayında Antalya’da yapılmaktadır.
  • Adana Altın Koza Film Festivali – Bir diğer popüler film festivali olan Adana Altın Koza ise her yıl Eylül ayında Adana’da yapılmaktadır.
  • Film Ekimi – İstanbulluların en sevdiği film festivali olan Film Ekimi adından da anlaşılacağı üzere her yıl Ekim ayında düzenlenmektedir. Festivali İKSV düzenlemektedir.
  • Ankara Uluslararası Film Festivali – Ankaralıların çok sevdiği festival her yıl Mart ayında yapılmakta.

 

2019 Konserler

 

2019 Kültür Sanat Takvimi her sene olduğu gibi bu senede konserlerle dolu. Pop müzikten rock müziğe, caz müzikten operaya kadar onlarca müzik türünde yüzlerce sanatçı ve orkestra ile binlerce konser düzenlenmekte.

 

Kültür ve sanatla ilgilenen biriyseniz bu yılda çok şanslısınız. Zevkinize ve bütçenize göre onlarca etkinlik içerisinden etkinlik seçebilirsiniz. Her ne kadar büyük şehirlerde daha yaygın olsa da artık Türkiye’nin her yerinde kültür ve sanat etkinlikleri yapılmakta.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.