Ankara Kültür Sanat Etkinlikleri

Ankara Kültür Sanat Etkinlikleri

Ankara’da her anlamda muazzam güzelliklere sahip bir şehir. Kimileri Ankara için gri şehir dese de aslında her anlamda rengarenktir. Pek çok aktivitenin, gezilecek yerlerin yanı sıra kültür ve sanat etkinlikleri ile zengindir. Yeni bir yıla girmek için gün saydığımız şu dönemlerde, 2019 yılının Ankara Kültür Sanat Etkinlikleri neler olacak diye merak edenler için bir derleme yaptık.

ankara kültür sanat etkinlikleri
ankara kültür sanat etkinlikleri

2019 Ocak Ayında Sahnelenecek Oyunlar

Sevgili Arsız Ölüm,9 Ocak 2019’da Cermodern Sanat Merkezi’nde sahnelenecek olan oyun, köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin, şehir hayatını konu alıyor. Hikayeyi ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden anlatıyor. Oyun tek perde de 85 dakikalık bir sürede oynanacak. Yazarı Latife Tekin, yönetmeni ise Hakan Emre Ünal üslenecek.

Dali’nin Kadınları adlı oyun ise 14 ve 15 Ocak 2019 tarihlerinde Meb Şura Salonu’nda sahnelenecek. Her biri ayrı renk olan 4 efsane kadın bir araya getiriyor. Çarpıcı ve değişik bir üsluba sahip olan oyun sahneye aktarılacak.Dali’nin kadınları, absürt komedi olarak nitelendirilmektedir. Aynı zamanda müzikal, trajedi ve gerilim unsurlarının da içerisinde barındıracak olan oyunda izleyiciler, olağandışı bir yüzleşmeye tanık olacak. Oyunun yazarı Erdi Işık, yönetmeni ise Ali Düşen Kalkar’dır.

2019 yılında Ankara Kültür Sanat Etkinlikleri arasında yer alan diğer bir oyun ise Zuhal Olcay ve Burak Sergen’in yer aldığı Aşk Halleri 16 Ocak tarihinde MEB Şura Salonu Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak. Hollandalı bir yazar olan Maria Goos’un en sevilen oyunu Doek, ilk kez Türkçe sahneleniyor. Yazarı Maria Goos, yönetmeni Işıl Kasapoğlu olan Aşk Halleri, Liz ve Richard konservatuvarı bitirdikten sonra tam 20 yıl beraber sahnelerde yer aldılar. Fakat Liz oyunculuğu bıraktı. 10 yıl sonra Richard yeniden sahnelenecek bir oyun için kendisine eşlik edecek doğru kişiyi arıyor.

2019 Ocak Ayı Konserleri ve Dinletileri

18 Ocak 2019 tarihinde MEB Şura Salonu’nda Kardeş Türküler grubunun konserine hazır olun. 25 yıldır konserlerine devam eden grup, farklı kültür, inanç ve inanışlarını tanıtmasının yanı sıra pek çok farklı kültürden insanları bir araya getiriyor. Konser saat 20:30’da başlayacak ve bilet fiyatları 67 TL ile 101 TL arasında değişecek.

Kaan Sekban Saçmalar ile karşımıza çıkan Kaan Sekban, plaza hayatından, cast ajanslarına dünyanın en saçma yolculuğunu bizlere sunuyor. Sekban, kendi odasında yaptığı talk şovları bir adım öteye taşıyor ve Ankara Kültür Sanat Etkinlikleri arasında yerini alıyor. Kaan Sekban Saçmalar, MEB Şura Salonu’nda 17 Ocak 2019’da saat 20:30’da sergilenecek

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.