Müslüm Baba Filmi 2018

Müslüm Baba’ya Rekor İzleyici

Arabeskin babası niteliğini taşıyan Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Müslüm filmi, Müslüm Baba’ya Rekor İzleyici kazandırdı. Film, ikinci haftanın sonunda İzleyici sayısını yüzde 31.3 arttırdı ve gişede ilk sırayı almaya devam etti. Film ilk açılışını 300 binden fazla bir kitle ile yapmıştı. İkinci haftanın sonunda ise liderliğini koruyarak bu artışını hızla sürdürmeye devam etti.

muslum-baba-filmi
muslum-baba-filmi

Müslüm Baba’nın Rekoru

Beş sene önce aramızdan ayrılan usta şarkıcı Müslüm Gürses’in hayatını konu edinen Müslüm Baba filmi rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Yayınlandığı ilk günden itibaren Müslüm Baba’ya Rekor İzleyici akın etmiştir. Film, 600 bin yüz kırk bir kişi ile geçtiğimiz tüm zamanların en iyi 21. açılışını gerçekleştirmiştir. İkinci haftasında ulaştığı 788 bin iki yüz seksen sekiz seyirci ile de geçtiğimiz zamanların en iyi ikinci rakamına ulaşan filmler arasına girmiştir. Kırdığı bu rekorlar ile Müslüm Baba, iki milyon kulübüne girmeyi başarmıştır. Filmin çekimleri için yaklaşık olarak yirmi milyondan fazla bir harcama yapılmıştır. Ayrıca filmin çekimleri ise bir yıla yakın bir süre boyunca devam etmiştir.

 Müslüm Baba

Müslüm Baba’ya Rekor İzleyici kazandıran bu filmin yönetmenliğini Can Ulukay ve Ketche yapmaktadır. Filmin senaryosu ise Türkiye’nin en bilindik romancılarından olan Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi tarafından kaleme alınmıştır. Başrollerde ise Şahin Kendirci, Alper Parlak, Zerrin Tekindor ve Taner Ölmez gibi önemli isimler yer almaktadır. Ayrıca filmde Erkan Can, Goncagül Sunar, Erkan Kolçak Köstendil, Güven Kıraç ve Altan Erkekli gibi isimler de seyirci karşısına çıkmaktadır.

Müslüm filmi, arabeskin usta isimlerinden olan Müslüm Gürses’in hayatını peyaz perdeye taşımaktadır. Müslüm Gürses’in harika sesi ve inişli çıkışlı hayat hikayesinin anlatıldığı bu filmde, Baba’nın milyonları etkisi altına alan müziğine, çocukluğundan hayatının son gününe kadar geçen zamanda hayatına etki eden kişilere ve çok sevdiğini her fırsatta dile getirdiği eşi Muhterem Nur konu edinmiştir. Müslüm filminin rekor izleyici kitlesine ulaşmasının en büyük nedenlerinden biri de Müslüm Gürses’in geçmişte yaşadığı zorluklar, çektiği sıkıntılar ve bu sıkıntıların içerisinde vermiş olduğu hayat mücadelesi olmuştur.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.