Öğretmen Cv Örnekleri

Öğretmen cv örnekleri sayfamızda size sunulan görebilir word yada pdf formatında bulunan cv örneklerini inceleyebilir. Dilediğiniz öğretmen cv örneğini doldurabilirsiniz. Öğretmen cv örnekleri sayfamınız içerisinde bölüm bölüm yer almaktadır. Alt kısımda yer alan bilgiler ise öğretmen adayları için hazırlanması gereken cv örneklerinin teknik bilgileri yer almaktadır.

Öğretmen Cv Örnekleri

Özel eğitim kurumlarının sayısının artması ile birlikte öğretmenlere ihtiyaç da bu orantıda artış göstermektedir. Çok sayıda özel eğitim kurumu öğretmen alımlarına sürekli olarak devam ediyor. Bu konuda da Öğretmen cv örnekleri sıklıkla araştırılıyor.

Tecrübeli öğretmenler ya da mesleğe yeni başlamış öğretmenler için cv örnekleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle cv oluştururken dikkat edilmesi gereken bazı önemli durumlar vardır.  Artık günümüzde Öğretmen cv örnekleri tek bir şablona bağlı kalmaz. İşe alınma ihtimalini arttırma konusunda güçlü bir cv her zaman önemlidir. İşverenler cv hazırlayan kişinin yeteneklerine baksa da özen gösterilen bir cv iş kolu ne olursa olsun diğerlerinden bir adım daha önce olacaktır.

Öğretmen Cv’si Nasıl Olmalıdır?

Öğretmenler için işe başvurma süreci oldukça önemlidir. İşe alma sürecinde işveren bir okul ilkokul ya da ortaokul ise öğretmenin cv’si çok fazla ilgi çekmez. Genellikle öğretmenlerin nitelikleri deneyimleri ya da becerilerine bakarak işe alımlar yapılır. Öğretmenlerde cv hazırlarken kesinlikle bunlara dikkat etmelidir.

Öğretmen cv’si hazırlarken kesinlikle dikkat edilmesi gereken konuların başında her topluluk ya da okula özel olarak cv hazırlamak gelmektedir. Okullara özel cv hazırlama çok daha etkileyici olacaktır. Eğitim verilecek alanlar sınırlı olduğu için bu nedenle kuruma göre cv hazırlayarak işe alınma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Öğretmen cv‘si hazırlarken mutlaka bir ön yazı olmalıdır. Sizi daha üst sıralara taşıyacak olan bu ön yazı sayesinde ilgi çekme ihtimaliniz daha fazla artacaktır.

Yeni mezun olmuş bir öğretmen cv’sinde mutlaka hem stajını hem de gönüllü olduğu zamanları özgeçmişi örneklerini eklemek zorundadır. Bu kısma stajyer olarak çalıştığınız ve görev aldığınız okulları da yazabilirsiniz. Son dönemde dijital okuryazar olan öğretmenler son derece ilgi olduğu için bilgisayar ile çalışırken söz konusu olan herhangi bir deneyimi de dahil edebilirsiniz.

Öğretmen Word Cv Hazırlama

Cv oluştururken çoğu zaman Word belgesi kullanılmaktadır. Öğretmen cv örnekleri için Word belgesi kullanmak kolay ve herkes tarafından yapılabileceği için tercih edilmektedir.

 Hemen aşağıda yer alan bilgilere dikkat ederek Sizlerde Word programı üzerinden cv hazırlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

  • Metinler genellikle 11-12 punto olmalıdır
  • Başlıklar 14-16 punto aralığında olmalıdır
  • Satır Aralıkları 1 yada 1,15 inç olmalıdır
  • Kenar boşlukları ve tüm kenarlar 1 inç
  • Sayfa sayısı maksimum 2 olmalıdır. İdeal olan ise 1 sayfadır

Öğretmen Cv Örneğinde Hangi Bölümler Yer Almalıdır?

Kişisel bilgiler: bu alanda detaylı bilgiler olmalıdır. Medeni durum, doğum tarihi vs.

İletişim bilgileri: Adres, telefon gibi bilgiler yer almalıdır.

İş tecrübesi: Geçmiş dönemde çalıştığınız eğitim kurumları yer almalıdır.

Eğitim bilgileri: Mezun olunan okullar ile ilgili bilgi verilmelidir.

Kurs eğitim ve projeler: Alınan kurslar ve sertifikalar burada yer alabilir. Birikimleriniz var ise onları da yazabilirsiniz.

Yabancı dil: Bildiğiniz yabancı dilleri ve dil seviyenizi mutlaka yazın.

Hobi ve ilgi alanları: Sosyal hayatta nasıl birisi olduğunuzu kısaca anlatın. Referanslar: Mesleğiniz ile alakalı referanslar alanlarını somut bir biçimde belirtin

Cv oluştururken dikkat edilmesi gerekenler?

Cv oluştururken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Sizin işe alınma sürecinizi kolaylaştıracak ince detaylara mutlaka özen gösterin. İş yerleri hangi kurum olursa olsun, çoğu zaman yüksek başvuru alır ve birçok rakibiniz olur. Bu nedenle sizi diğerlerinden ayıracak birkaç durum vardır.

#1 Kendinizden bahsedin

Kendinizden bahsederken ufak ancak önemli ayrıntılardan bahsedin. İşverenin sizi tanıması için gereken unsurlar vardır. Karşı tarafa pozitif enerjiyi geçirmeyi başarırsanız işe alınma ihtimaliniz artacaktır. Öğrencilerle uğraşmak oldukça yorucudur. Bu nedenle pozitif enerji sizi bir adım öne taşıyacaktır.

#2 Özgüvenli olun

CV de kendiniz hakkında bir şeylerden bahsederken mutlaka özgüvenli olun ve yeteneklerinizden bahsedin. Cümle kurarken keskin ifadeler kullanın. Sosyal ve hayatla barışık bir insan olmak birçok işveren için olumlu bir yöndür.

#3 Cv fotoğrafına özen gösterin

Cv de yer alacak fotoğraf sıradan ya da günlük bir vesikalık olmamalıdır. Çok fazla abartıya kaçmadan gülümseyen ve net bir ifade ile çekilen fotoğraflar çok daha etkileyici olacaktır. Mutlaka fotoğraf konusunda dikkatli olun.

#4 Referans detayını atlamayın

Referans işe alım süreçlerinde oldukça önemlidir. Geçmişte görev aldığınız iş yerleri eğitim kurumları mutlaka bilinmelidir. Bolca referans kesinlikle işe yarayacaktır. Referans edilecek kişi ve kurumları daha önceden bilgilendirseniz yeni iş yeriniz onlarla iletişim kurması gibi durumlarda sorun yaşamazsınız. Bu konuyu kesinlikle hafife almayın ve referans konusunda ek çalışma yapın.

#5 Gereksiz eklemeler yapmayın

Kusursuz bir cv için fazladan gereksiz bilgileri eklemeye çalışmayın. Sizden istenilen ve karşı tarafı etkileyecek bilgileri eklemekte çekinmeyin. Ancak gereksiz denecek bilgiler ile de cv’ yi boş yere doldurmayın.  Küçük çaplı olan ancak bir o kadar da gereksiz bilgiler cv için yararlı değil zararlıdır. Bu nedenle olabildiğince sade ve şık bir cv hazırlayın.

Profesyonel bir cv oluşturmak istiyorsanız cvmaker isimli web sitesinin cv oluşturma hizmeti bölümünden de yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz