Metafizik Uzmanı Nedir

Metafizik, gözle görülemeyen duyular alemi dışında bir evreni yansıtan alandır. Çağlar boyunca çeşitli düşünüler tarafından defalarca incelenmiş, üzerine yorumlar yapılmış, sayfalar dolusu kitaplar yazılmış bir alan olarak bilinen metafizik; insanın doğasından ayrı tutulamayacak bir olgudur.

İnsanın içinde bulunduğu ve asla ayrı olarak düşünülemeyen metafizik kavramı, buna bağlı olarak da insan üzerinde etkisi olduğu düşünülmektedir. Dünyanın çeşitli yerlerinde belirli üniversiteler bu alanda çalışmalar yapmıştır. Peki, metafizik uzmanı nedir?

Metafizik Uzmanı Nedir

Varlığın varoluşsal sürecini ve temelini inceleyen, araştıran felsefe alanı ile bir bağ içerisinde sürdürülen ayrıca psikoloji ve modern tıp birimleriyle birlikte birleştirilerek kendine özgü bir disiplin tarzı geliştirilmiştir. Bu durumdan yola çıkarak alternatif tıp adı verilen bir saha oluşturulmuştur. Kişinin ruhunda oluşan tedavisi başarılı olamayan hastalıklara karşı meta terapi adı altında hizmet sunan kişilere metafizik uzmanı denir.

Metafizik Uzmanı Nasıl Olunur?

Bir kişinin metafizik uzmanı olabilmesi için belli başlı kriterlere ihtiyacı vardır. Metafizik uzmanı nasıl olunur? İçin kriterler şu şekildedir:

  • Dinler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak.
  • Özellikle İslamiyet ve Kur’an-ı Kerim’i iyi anlamak ve bilmek.
  • Muska yazmayı düşünen bir metafizikçiyle, iyi düzeyde Arapça ve Osmanlıca bilmek.
  • İnsan psikolojisinden iyi anlamak.
  • Altıncı hislerini iyi geliştirmiş olmak.
  • Güvenilir bir karaktere sahip olmak.

Metafizik Uzmanı Maaşı

Metafizik uzmanı maaşı net olarak bilinmemektedir. Tamamen hizmetlerinizi uygun şekilde pazarlamanız ile kendi fiyat politikanız doğrultusunda gelir elde edebilirsiniz. Metafizik uzmanları, özel kurumlar olarak çalıştığından dolayı hizmet aldığınız her metafizik uzmanı kendine göre hizmet fiyatı belirleyebilir.

Türkiye’deki Metafizik Uzmanları

Türkiye’deki metafizik uzmanları sayılıdır. Bu alanda ismi en çok bilinen uzman Beytullah Şentürk’tür. Kendisi resmi olarak adına marka tescillemiş olup, aynı zamanda Türkiye’de metafizik alanında ödüle sahip olan tek kişidir. Ayrıca bioenerji ve metafizik alanlarında uzman olan İbrahim Mehmetoğlu’da bu alanda hizmet vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz