Reddi Miras Dilekçesi

Reddi miras yapmak isteyen kişilerin öncelikle reddi miras dilekçesi örneğine ihtiyaçları bulunmaktadır. Word yada Pdf formatlarında sitemiz üzerinden reddi miras dilekçesi örneğine erişim sağlayabilirsiniz.

Reddi Miras Dilekçesi Örneği

Reddi miras işlemini yapmak için örnek bir dilekçe formuna ihtiyacınız bulunmaktadır. Reddi miras dilekçesi örneğini aşağıda sizlere gösterilmiş olan şablonu inceleyerek doldurabilirsiniz. Dilerseniz hazır olarak sunulan word yada pdf formatındaki örnek formları bilgisayarınıza kaydedebilir, form da yer alan boş kısımları doldurarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İSTANBUL NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİNE
Davacı : 
Vekili : 
Konu : Mirasın reddi istemimizin sunulmasından ibarettir.
Açıklamalar
Hakkı Yıldız (müvekkilin babası) …/…/….. tarihinde vefat etmiştir. Müvekkil, kendisinin yasal mirasçısı olup, kendisinden kalan mirası tümüyle reddetmek istemektedir..
Muris, sağlığında ödeyemediği miktarda harcamalar yapmış ve borç altına girmiştir. Terekesi borca batık durumdadır.
Bu nedenle de, mirasın reddini talep etmek zorunluluğu doğmuştur.
Hukuki Nedenler: TMK, HMK, ilgili mevzuat.
Deliller : 
•	Ölüm Belgesi
•	Mirasçılık Belgesi
•	Nüfus Kayıt Örneği
•	Tanık bilir kişi incelemesi ve diğer deliller


NETİCE ve TALEP
Açıklanan nedenlerle murisin bıraktığı mirasın müvekkilce reddedildiğine ilişkin talebin kabulüne karar verilmesini sayın mahkemenizden talep ederiz.
…/…/2022
									Davacı İmza

Reddi Miras Dilekçesi Nasıl Yazılır

Reddi miras dilekçesi hazırlamak için belirli şartlar ve kurallar bulunmaktadır. Reddi miras dilekçesi formu eksiksiz ve doğru cümleler ile hazırlanması gerekiyor.

Hazırladığınız dilekçe de oluşabilecek hatalar, işleminizin gerçekleşmemesine sebep olabilir. Bu konuda uzman bir kişiden destek almak önemli olacaktır. Sizlere hazırlamış olduğumuz reddi miras dilekçesi örneğini de bu konuda uzman bir kişiye gösterip doğrulatmanız da fayda var.

Reddi Miras Dilekçesi Nereye Teslim Edilir

Reddi miras yapmak isteyen bireyler, elinde bulundurdukları reddi miras dilekçesi ile birlikte bulunduğu ildeki sulh hukuk mahkemesine başvuru yapabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz