SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri

Martım

Updated on:

SGK
SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri

Türkiye’nin bir çok yerinde sgk anlaşmalı fizik tedavi merkezleri bulunmaktadır. Fizik tedavi hastaları özel hastanelerin artan maliyetleri sonucunda sgk anlaşmalı fizik tedavi merkezlerine daha çok rağbet göstermektedir. Bu konuda da sizlere sgk ile anlaşması olan fizik tedavi merkezlerinin bilgilerini vereceğiz.

Belirli kriterleri sağlayan kişiler, fizik tedavi masrafları için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan geri ödeme alabilirler. Bu nedenle hem devlet hastaneleri hem de SGK anlaşmalı fizik tedavi klinikleri fizik tedaviye ihtiyacı olan herkese ücretsiz hizmet verebilmektedir.

SGK’nın bu tür bir tedavinin maliyetini karşılayabilmesi için öncelikle fizik tedavinin gerekliliğini gösteren bir doktor yazısı gereklidir. Bir yıl boyunca 30’a kadar terapi seansı bu raporun kapsamına dahildir.

Özellikle vücudun eklem bölgelerinde el, kol, bacak, boyun, diz gibi bölümlerinde ağrı olan bu bölgelerde rahatsızlık yaşayanlar doktorlar genellikle bu durumlarda fizik tedavi önerirler.

Daha uzun süreli bakıma ihtiyacı olan hastalar için en az 1 fizyoterapist ve rehabilitasyon uzmanının yer aldığı sağlık kurulu raporu gereklidir. Bu ek gereksinimler karşılanırsa, hastalar yılda 60 seansa kadar tedavi alabilirler.

Hastanın tedaviye devam etmesi gerekiyorsa raporlar güncellenmelidir. Ancak rapor alan hastaların tedavisinin SGK tarafından karşılanabilmesi için oturumların raporun alınmasından itibaren 15 gün içinde başlaması gerektiği unutulmamalıdır. Beş seanstan fazla kaçıran hastaların raporları da iptal edilir.

Bu durumda olan vatandaşlarda zaman zaman farklı nedenlerle SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri hakkında bilgi arıyor. Özellikle fizik tedavi ücretleri yeni dönemde ne kadar oldu? Bu konular hakkında sizlere detaylar verelim.

İstanbul’da SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri

İstanbul’da SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri hem sigortalı vatandaşlara hem de sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara hizmetler vermektedir.

Fizik tedavi kurumları ister SGK bağlı olsun isterse de SGK ile anlaşmalı olsun fizik tedavi görmesi gereken hastalara aynı hizmeti sunarlar. İstanbul’da çok sayıda özel fizik tedavi merkezi SGK ile yapmış olduğu anlaşmalar ile vatandaşlara hizmetler sunar. Hemen aşağıda hizmet veren fizik tedavi hastaneleri hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

 • Emekli ya da çalışan fark etmeden masraflar devlet tarafından karşılanır
 • Evde fizik tedavi hizmetleri
 • Ek ücret ödenmiyor

İstanbul’da bulunan SGK anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri

Sevgi Fizik Tedavi ve Tıp MerkeziBayrampaşa
Refleks Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon MerkeziGaziosmanpaşa
İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon MerkeziKadıköy
Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi & Rehabilitasyon MerkeziAtaşehir
Fizyorom Fizik Tedavi Rehabilitasyon MerkeziBakırköy
İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma HastanesiBahçelievler
Natal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon MerkeziBeşiktaş
Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Engelliler MerkeziBayrampaşa
Sinerji Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon MerkeziKadıköy

Yukarıda verilen kurum isimlerine telefon ile ulaşarak, SGK ile anlaşmaları olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. Kurumlardan güncel bilgilere sürekli alınamadığından SGK anlaşmaları bitmiş olma durumları da yaşanabilmektedir.

SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri İstanbul Yakınında

 • Özel İstanbul Tıp Merkezi
 • Bakırköy Fizik Tedavi Merkezi
 • Asya Fizik Tedavi Merkezi
 • Ataşehir Fizik Tedavi        
 • NP İstanbul
 • Marmara Fizik Tedavi
 • Kolan Hastanesi
 • Özel Esencan Hastanesi
 • Rumeli Hospital

Ataşehir’deki Fizik Tedavi Merkezleri

İstanbul’da SGK ile anlaşmalı olarak fizik tedavi hizmeti veren kurumlar vardır. Ataşehir’ deki fizik tedavi merkezleri hakkında da bir çok araştırma yapılıyor. Ataşehir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinden SGK ile anlaşmalı olan bir kurumun bilgileri aşağıda yer alıypr.

 • Evde fizik tedavi hizmetleri
 • Ek ücret alınmaz
 • Servis hizmetleri
 • Hafta sonu fizik  tedavi olanakları

Ataşehir’de hizmet veren SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri;

 1. Özel Ataşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Müessesesi
 2. Özel Çağıner Hastanesi
 3. Avicenna Hastanesi Ataşehir
 4. Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi & Rehabilitasyon Merkezi

Beylikdüzü’deki Fizik Tedavi Merkezleri

SGK bir çok durumda fizik tedavi ücretlerini karşılamaktadır. Yani sigortanız var ise SGK anlaşmalı bir kuruma giderek tedavi olabilirsiniz. Hemen aşağıda SGK tarafından fizik tedavi ücretleri karşıma kriterlerini görebilirsiniz.

 • GSS prim borcu olanlar
 • Sigortası olmayan kişiler
 • Yeşil kartı olmayanlar

Beylikdüzü hizmet veren SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri;

 1. Fizyotherapy Sağlıklı Yaşam ve GTOS Terapi Merkezi Beylikdüzü
 2. Fizyofeeling Beylikdüzü
 3. FizyoKA Sağlıklı Yaşam Merkezi
 4. Gtos Terapi Beylikdüzü

Ankara’daki SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri

SGK ile anlaşma sağlayan kurumlar fizik tedavi hizmetlerini Devlet protokollerine göre uygularlar. Ankara’ daki SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri de yapılan anlaşmaya göre bir sistem belirler ve hastalara hizmetler sunar.

SGK ile yapılan anlaşmalarda hastalar 30 seans görür. Yapılan anlaşma gereği 30 seans ve üstü ücretlendirilir. Seansların aşılması SGK tarafından karşılanmaz ve tedavi gören hasta tarafından karşılanır.

 • 30 seans için ücret ödenmez
 • Raporlu hastalara öncelik verilir
 • Sigortası olmayan doktor raporu olan hastalar bakılabilir

Ankara’ daki SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri;

 1. Özel Koru Sincan Hastanesi
 2. Uzm. Dr. Ali Deniz
 3. Doç. Dr. İsmail Boyraz
 4. Prof. Dr. Alper Murat Ulaşlı

Sincan’daki Fizik Tedavi Merkezleri

Fizik tedavi görmesi gereken hastalar SGK şartlarını karşılıyor ise anlaşmalı kurumlara yönelebilirler. SGK devlet hastanelerindeki yoğunluğu azaltmak adına özel merkezler ile anlaşma sağlar. Şartları taşıyan hastalarda fizik tedavi süreçlerini bu merkezlerde geçirirler.

 • SGK anlaşması ile ek ücret ödenmez
 • GSS prim borcu olanlar faydalanabilir
 • Doktor raporu olan ve fizik tedavi görmesi gerekir raporu olanlar faydalanabilir

Sincan’ daki Fizik Tedavi Merkezleri;

 1. Sincan Tıp Merkezi: Sincan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 2. Özel Beyaz Önlük Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
 3. ANKARA Sincan Fizik Tedavi Merkezi

Batıkent’ deki Fizik Tedavi Merkezleri

Sigortası olan bir birey devlet hastanelerinde fizik tedavi için ücret ödemez. Mevzuata göre devlet ile anlaşması olan fizik tedavi merkezleri de bu alanda hizmetler sunarlar. Sigortası olan ya da olmayan vatandaşlar gerekli şartları yerine getirerek SGK ile anlaşması olan kurumlarda fizik tedavi görebilirler.

 • SGK’sı olmayan ama raporu olan hastalar hizmet alabilir
 • GSS prim borcu olanlar bakılabilir

Batıkent’ deki Fizik Tedavi Merkezleri;

 1. Özel Batıkent Yaşam Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi
 2. Ankara Fizyo Yaşam: Batıkent Fizyoyaşam Sağlıklı Yaşam Merkezi
 3. ANKARA Yenimahalle Fizik Tedavi Merkezi

İzmir’deki SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri

İzmir’ deki SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi merkezleri yapılan anlaşmalar ile hizmet verir. Sigortası olan ya da rapor sahibi olan hastalar fizik tedavi merkezlerinde tedavi olabilirler. Bu nedenle gereken şartları sağlamak gerekir. Detaylar ise aşağıda görebilirsiniz.

 • Sigortalı olmak
 • GSS primi ödüyor olmak
 • Raporlu olmak

İzmir’ Deki SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri;

 1. Fizimer Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi
 2. Özel Egem Fizik Tedavi Dal Merkezi
 3. Fizimer: Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi İzmir

Fizik Tedaviyi Devlet Karşılıyor Mu

Masrafların karşılanabilmesi için fizik tedavi SGK onaylı bir hastanede yapılmalıdır. SGK, hastanın fizik tedavi masraflarını mevcut durumu ve raporuna göre kanunda belirtilen şartlara uyması halinde karşılayacaktır.

Fizik tedavi fiyatları seans sayısına, yapıldığı yere ve mevsimsel değişikliklere göre değişiklik gösterebilir.

Özel Hastanelerde Fizik Tedavi Ücreti

Özel hastaneler fizik tedavi ücreti alıyor. Özel hastanelerin fizik tedavi hizmeti, tesise ve özel tedavi planına göre değişir. SGK kapsamına giren ve belirlenen kriterlere uygun tedavilerin maliyetinin bir kısmı SGK tarafından karşılanır.

Özel hastanelerde fizik tedavi için 100 TL ile 300 TL arasında tedavi görebilirsiniz. Özel hastane şartlarına uymayan hastaların tedavi masrafları sigorta kapsamına alınmayabilir. Bununla kanıtlandığı gibi:

 • GSS prim borcu olanlar
 • Sigortası olmayanlar
 • Sağlık raporlarında yer alan seanslara katılmayanlar için de tek gündeki ikinci tedavi seans ücreti SGK tarafından karşılanmaz.
 • Kurum ve hastanelerde hastanın güncel olmayan sağlık raporu düzeltilmediği takdirde SGK ödeme yapmaz.

SGK Fizik tedavi ücretleri

Sigortası olan vatandaşlar SGK fizik tedavi ücreti ödemezler. 2022 yılı SGK Fizik tedavi ücreti hakkında size bilgiler verelim. Bu ücretleri sigortası olmayanlar ödemek zorundadır. SGK fizik tedavi ücreti sigortası olmayan kişiler tarafından ödenir. Ortalama olarak her seans 60 TL bir ücret ödenmektedir.

Bu durum SGK anlaşmalı olan fizik tedavi merkezleri içinde geçerlidir. 2022 yılı fizik tedavi ücretleri SGK bağlı olan hastanelerde ve özel kurumlar değişiklik göstermektedir.

SGK Fizik tedavi ücretini Karşılar mı?

Sigortası olan her bireyin fizik tedavi ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır. Eğer özel ancak SGK ile anlaşması olan bir fizik tedavi merkezine gidilirse de yine ücretler SGK tarafından karşılanır.

Yorum yapın