Çalışmayan Ev Hanımı Kredi Çekebilir mi

Martım

Updated on:

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi

Ev hanımı kredi çekebilir mi konusu çalışma hayatında bir fiil olmasalar bile evin çocukların bütün sorumluluğunu taşıyan ev hanımlarının ihtiyaçları olduğunda kredi kullanma olanaklarını araştırmamıza sebep olmaktadır. Ev hanımı kredi çekebilir mi düzenli bir geliri olmayan eşinin sigorta imkanından faydalanıp herhangi kendine ait bir sosyal güvencesi bulunmaya ev hanımları kredi kullanmak istediklerinde bankalar tarından hangi yanıtları alırlar gelin bunları inceleyelim.

Ev Hanımı Kredi Çekebilir mi

Dışarıdan bakıldığında ev hanımlığı sadece ev işi yapıp akşama kadar televizyon seyreden bir algıya karşı direnmek zorunda kalan bir durumdadır. Ev hanımlarının sorumlulukları sadece ev işleri değildir elbette.

Çalışmak yerine evde kalarak eşlerine çocukların sağlıklı ve anne sevgisinden mahrum kalmadan büyümelerini sağlayıp, evin işlerini hiçbir çalışanın özenmeyeceği kadar itina ile çekip çeviren sözde ev hanımı nasıl kredi çekebilir öğrenmekte fayda var.

Bankalar kredi verecekleri müşterilerden çoğu zaman gelir belgesi gibi bunun yanı sıra maaş bordrosu verilecek kredi miktarı yükseldikçe daha farklı teminatlar talep edebilirler. Bu talep ve güvenceler karşısında kişisel veya ev ihtiyaçları için bankalardan kredi çekmek isteyen ev hanımlarının durumu merak konusudur.

Çeşitli önyargılarla sanki yan gelip yattıkları zannedilen ev hanımları bankaların yüksek meblağlarda olmasa bile kendileri gibi herhangi bir düzenli geliri olmayanlara sunulan kredi olanaklarından faydalanabilirler.

Çalışmayan ev hanımı kredi çekebilir mi sorusuna gönül rahatlığıyla tabi ki de çekebilir hatta bazı dönemlerde bankaların ev hanımlarına özel faiz oranları ve geliri olmayanlara nazaran daha yüksek tutarlar kredi imkanları sağladığı da bilinmektedir.

Ev hanımları çeşitli ihtiyaç kredilerine sadece kimlikleri ve bir takım herkesten istenen prosedür ve formalite evrakları ile kredi başvurusunda bulunabilirler. Ev hanımı kredi çekebilir mi sorusuna yanıtımızı aldıktan sonra sıra geldi hangi bankaların bu imkânı sunduğuna.

Ev Hanımına Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Kredi kullanabilmek bankalar tarafından algı olarak geri ödemesinin ne kadar mümkün olduğu ile yakından ilgilidir. Düzenli geliri olmayan öğrenciler, işi bulunmayan kişiler gibi ev hanımları da bankaların yüksek tutarlarda kredi vermek isteyeceği müşteri tipleri olmayabilir.

Bankaların ev hanımlarına kredi vermeleri için bazı şartlar sunduğu ve bu şartları taşıyan ev hanımlarına daha kolay kredi verdikleri bilinmektedir. Bu şartlar ise genel olarak;

  • Ev hanımının bir kuruma herhangi bir borcunun olmadığının belgelenmesi,
  • Faturaların zamanında ödeniyor olması gibi eve dair belgelenebilir bir risk durumunu olmadığı şartlarına bakılmaktadır.

Öncelikle devlet bankalarının öncülük ettiği birçok banka ev hanımına kredi veren bankalar hangileridir başlığı altında kendine yer bulmaktadır. Vakıfbank’tan Ziraat Bankası ile Halk Bankasına devlet bankaları ev hanımlarına sosyal devlet anlayışı gereğince de kredi imkânı sağlayarak ihtiyaç kredisi verebilmektedir.

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren devlet bankalarına ek olarak birçok özel banka da ihtiyaç kredisinin yanında sadece ev hanımlarının kullanabileceği kredi ürünleri bulundurmaktadır. Garanti BBVA olsun, Türk Ekonomi Bankası ile İş Bankası ve Akbank da ev hanımlarına herhangi bir gelir belgesi şartı aramaksızın belirli tutarlara kadar kredi sağlayabilmektedir.

Sigortalı çalışmak, maaşı olmak, düzenli geliri veya bir gayrimenkul kirası gibi herhangi bir teminat veya ödeme garantisi bulunmayan ev hanımları kredi kullanmak konusunda çekimser kalıp kredi kullanmaya soğuk bakabilirler.

Her durumda ve her koşulda desteklenmesi gereken çalışmadığı için geri planda kalmaması gereken ev hanımları ihtiyaçları halinde kullanabilmek için ev hanımı kredi çekebilir mi endişesine kapılmadan bankalara gidip kredi başvurusunda bulunabilirler.

Yorum yapın