Sünnet Fiyatları | 2022 Özel Hastane Sünnet Ücretleri

Martım

Updated on:

Sünnet Fiyatları

Çocuğunu sünnet ettirmek isteyen aileler sağlık koşulları ve sünnet fiyatları açısından özel hastaneleri daha çok tercih etmektedir. Sünnet ettirmek çocuğunuz açısından yetişkin bir yaşa geldiğinde sağlık açısından son derece önemli bir eylemdir.

Eskiden olduğu gibi eve gelen sağlık çalışanlarına pek güven kalmadı diyebiliriz. 2022 yılı için güncellenen sünnet ücretlerini tablo halinde sizlere sunduk. Bu ücretlerini görebilir ve buna göre özel hastane yada klinik devlet hastanesinde çocuğunuzu sünnet ettirebilirsiniz.

2022 Yılı için Sünnet Fiyatları Ne Kadar

2022 yılı için devlet, özel hastane ve özel klinikler için sünnet fiyatları belli oldu. Ekonomik krizin de baş gösterdiği bu yıl için sünnet fiyatları ortalama 1000 TL civarında seyretmektedir. Sağlık bir sünnet operasyonu geçirmek için çocuğunuzu özel hastanelerde sünnet ettirebilirsiniz.

Özel kliniklerde de sünnet fiyatları özel hastanelere göre daha yüksek ücretle karşımıza çıkıyor. Özel hastanelerde ortalama 1000 TL gibi bir rakam verilirken, özel kliniklerde ise bu rakam 1500 – 2000 TL civarında seyrediyor. Özel klinikte sünnet olmanın avantajı aslında çok fazla yok. Size özel bir oda ve ekstra hizmet kalitesi olarak küçük detaylar gözünüze çarpıyor.

2022 yılı için sünnet fiyatları devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Devlet hastanelerinde sünnet her yıl olduğu gibi bu yılda herhangi bir ücret ödemeden işlemleriniz gerçekleştiriliyor. Devletimiz bu konuda ücretsiz destek sunmaya devam ediyor.

ÖZEL HASTANE SÜNNET ÜCRETLERİ
EN YÜKSEK 5000 TL
EN DÜŞÜK 500 TL
ORTALAMA 1000 TL

ÖZEL KLİNİK SÜNNET ÜCRETLERİ
EN YÜKSEK 7500 TL
EN DÜŞÜK 1500 TL
ORTALAMA 2500 TL

DEVLET HASTANESİ SÜNNET FİYATLARI
ÜCRETSİZDİR

Belirtilen rakamlar temsili olup bulunduğunuz konum yada hastaneye göre farklılık gösterebilir. Size uygun olan hastane yada sağlık kuruluşundan fiyat almanızı tavsiye ederiz.

Özel Hastanede Sünnet Yaptırmanın Avantajları

Sünnet yaptıracak olan kişiler sünnet ücretleri konusunda araştırma yapmaya başladı. Pek çok kişi çocuğunun en sağlıklı ortamda sünnet olmasını istemekte ve bu konuda parayı ikinci planda düşünmektedir. Bu konuda en sağlıklı hizmeti alabilecekleri özel hastane fiyatlarını araştırmaktadırlar.

  • Daha rahat bir hastane ortamı
  • Dilediğiniz gün sünnet işlemini yaptırabilme
  • Daha sağlıklı bir hastane ortamı
  • Size özel hizmetleri

Özel hastanelerde sünnet yaptırmak isteyen kişiler için özel hastanelerin bu alanda sunmuş olduğu avantajlar önemlidir. Özel hastaneler diğer sağlık kurumlarına göre daha çok imkana sahip olduğu için onlardan bir tık daha avantajlı olabilir. Sağlık açısından gerekli hijyenik koşulların en iyi şekilde sağlanması ve güler yüzlü ilgili ve deneyimli uzmanların bulunması bu alanda sağlanan en büyük avantajlardan birisidir. Çocuğunun en iyi koşullarda hizmet almasını isteyen kişiler sünnet işi için özel hastaneleri tercih etmektedir.

2022 Sünnet Fiyatları Ne Kadar

Çocuğunu sünnet ettirmek isteyen aile bireyleri en uygun sünnet fiyatlarını araştırıyor. Buna göre 2022 yılı sünnet fiyatları genel olarak ortalama 1000 TL civarında değişmektedir. Özel hastane ve kliniklerde bulunduğunuz konuma göre değişkenlik gösterebilir.

Eskiden olduğu gibi sünnet işini artık sünnetçiler değil bu konuda uzman cerrahlar yapmaktadır. Sünnet olan bölgenin enfeksiyon kapmaması ya da yanlış müdahale sonucu bu alanda uzman olmayan kişiler tarafından mağduriyet yaşamamak için sünnet işleri bu akanda uzman hekimlerce yapılmaktadır. Günümüzde pek çok ebeveynde bu konuda bilinçli davranmakta ve sünnet işlerini uzmana bırakmaktadır.

Sünnet devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerde olabilmektedir. Devlet hastaneleri sünnet için ücret almamaktadır. Devlet hastanesinde ücretsiz olarak sünnet işlemlerini yaptırmanız mümkün olabilmektedir.

2022 Özel Hastanelerde Sünnet Ücretleri

İmkanı olan kişiler özel hastanelerde sünnet işini yaptırabilmektedir. Özel hastane sünnet ücretleri çeşitli durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Hastanenin bulunduğu yer, doktorun bu alandaki uzmanlık derecesi, hastanenin sağlamış olduğu imkanlar gibi pek çok durum özel hastanedeki sünnet fiyatlarını etkilemektedir. Ortalama bir fiyat verecek olursak özel hastanelerde en düşük sünnet fiyatı 1.200 TL, en yüksek sünnet fiyatı ise hastanenin durumuna göre değişmektedir.

Kişinin maddi imkanı ve tercihine göre sünnet işini özel hastanelerde yaptırması mümkündür. Kişiler bu konuda gerekli bilgileri hastane personelinden öğrenebilir. Özel hastanelerde sigorta durumuna bakılmadan belli bir ücret karşılığında sünnet işi yapılmaktadır. Özel hastanede daha uygun fiyata sünnet yaptırmak isteyen kişiler hastanelerin belli aralıklarda yapmış olduğu sünnet zamanlarını takip edebilirler. Böylece kişiler özel hastanede çok daha uygun fiyata sünnet işlemini gerçekleştirebilir.

Özel Hastanelerde Muayene Ücretleri

Özel hastanelerde sünnet öncesinde gerekli muayeneler öncelikle yapılır. Özel hastane muayene ücretleri hastanenin durumuna göre belli ücretler karşılığında yapılır. Bu konuda en net bilgiyi hastaneden öğrenebilirsiniz. Avantajlı olduğunu düşündüğünüz hastaneleri arayarak fiyatlar ve sünnet işlemleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu alanda hastanenin sağlamış olduğu olanakları göz önünde bulundurarak hastane tercihini ona göe yapabilirsiniz.

Sünnet için gerekli muayene ve işlemlerin yapılabilmesi için öncesinde randevu almak gerekir. Telefonla ya da mail üzerinden randevu işlemlerini yapabilirsiniz. Randevu bu alanda uzman hekimin durumuna göre belirlenir. Size gün ve tarih verilir. Bu tarihte hastaneye gerekli muayeneleri yaptırabilir ve sünnet işlemlerine geçebilirsiniz. Sünnet için gerekli ücretin öğrendikten sonra sünnet ücretini yatırmanız gerekir. Ücreti yatırdıktan sonra belirtilen gün ve saatte sünnet işlemlerinin yapılır.

Özel hastanelerde sünnet işlemini daha uygun fiyatlara gerçekleştirmek isteyen kişiler bu alanda hizmet veren hastaneleri araştırabilir. Böylece fiyat konusunda en uygun hastane bulunabilir. Öncelikli olarak bu alanda kalite ve hizmet önemli olduğu için gerekli olanakları sağlayan hastaneler ilk tercih olması önerilir. Kaliteli hastaneler içinde fiyat açısından en makul olan hastane için randevu talep edilebilir.

Yorum yapın