Twitter Sohbet Odası Nasıl Açılır | Şartlar Neler

Martım

Updated on:

Twitter Sohbet Odası Nasıl Açılır

İnternetin hayatımıza birçok güzellik kattığı bilinmektedir. Bu güzelliklerden biri de mavi kuş dediğimiz Twitter olmuştur. Twitter kullanıcıları bu uygulamayı kullanarak dünyada olup bitenden haberdar olmaktadır. Yeni kullanılmaya başlayan twitter sohbet odası bu uygulamayı çok daha eğlenceli ve etkili hale getirmiştir. 

Twitter ortamında bulunan kişilerin veya grupların sesli görüşme yaptıkları bir uygulama olan twitter chat odası ile çeşitli konularda bilgi paylaşımı yapılabilir. Twitter sohbet odası açmak isteyen kişiler bu odaların açılma şartları konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Sohbet odası herkes tarafından açılabilir. Bunun için tweet oluştur yazan kısma uzun süre basılı tutmak gerekmektedir. Ardından sol kısımda çıkan sohbet odaları kısmına birkaç kez basılarak sohbet odası kurma işlemi başlatılabilir.

Twitter Sohbet Odası

İnternet üzerinden sohbet etmek ve paylaşımlarda bulunmak isteyenler sesli görüşme özelliği bulunan twitter sohbet odası hizmetini kullanabilirler. Güncel özellikleri ile 2022 yılında da kullanılacak olan bu uygulama herkes tarafından sesli görüşme yapmak amacıyla kullanılabilir. Twitter üzerinden chat odası açarak burada konuşmak isteyenler öncelikle bu konuda gerekli bilgiler öğrenerek uygulamaya giriş yapmalı. 

Twitter çok kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde dünya üzerinde herhangi bir noktada meydana gelen bir olay anında dünya gündeminde yer almaktadır. Twitter sohbet odası açmak isteyen bir kişi bunu kendi hesabı üzerinden açabilir. Bu açılan sohbet odaları açan kişinin takipçisi olmadan da girişi serbest olan odalardır.

Twitter Sohbet Odası Nasıl Açılır | Şartları Neler

İOS ve Android kullanıcıları tarafından Twitter kullanan herkes Twitter sohbet odası uygulamasını kullanabilmektedir. Sobhet odası nasıl açılır ve sohbet odası açma şartları nelerdir şeklinde birçok soru sorulmaktadır. Twitter sohbet odası şu şekilde açılabilir:

  • Öncelikle sohbet odası açmak için twitter üzerinden sohbet odası oluşturma yollarına bakmak gerekmektedir. Sohbet odası adlandırıldıktan sonra başlat seçenekleri işaretlenir.
  • Sohbet odasında bir yönetici 2 yardımcı olmak üzere toplamda 13 kişi bulunabilir. 
  • Yönetici olan kişi sohbet odasını oluşturduktan sonra kişilerin üzerine tıklayarak yardımcıları seçerek konuşmacıları sohbet için davet edebilir.
  • Twitter sohbet odasına katılan kişi sohbetin alt kısmındaki mikrofona dokunarak söz hakkı isteyip konuşabilir.
  • Sohbet açan kişi bir sonraki sohbet için tarih saat belirleyerek planlama yapabilir.

Şartları ve nasıl açılacağı belli olan 2022 Twitter sohbet odası çok sayıda kullanıcı tarafından beğeniyle takip edilmektedir. Burada dünya üzerinde çok sayıda kişi sesli sohbet yaparak paylaşımda bulunmaktadır.

Twitter sohbet odası hakkındaki tüm kuralları Twitter ‘ın kendi yardım sayfasında bulabilirsiniz.

https://help.twitter.com/tr/using-twitter/spaces

Twitter Sohbet Odaları Nasıl Bulunur

Dünya çapında en çok kullanılan uygulama nedir diye sorulsa verilecek cevaplar içinde Twitter ilk üç sırada yer alacaktır. Twitter yeni özellikleri ile kullanıcı sayısını arttırmaya devam etmektedir. Twitter sohbet odası işte bu yeni uygulamalardan biridir. 2022 yılında da çok sayıda kullanıcı sesli chat odaları olarak verilen hizmetten yararlanmaya devam edecektir.

Twitter sohbet odası açmak isteyen kişi öncelikle twitter kullanıcısı olmak zorundadır. Bu uygulamada bulunan kişiler bir sohbet odasına katılmak istediklerinde açık olan sohbet odalarını görmek isterler. Bunun için Twitter arama kutusuna twitter.com/i/spaces yazarak aktif olan sohbet odaları görülebilir. Katılmak istediğiniz sohbet odaları burada sıralanacağı için içlerinden birini seçip sohbete başlayabilirsiniz.

Twitter Sohbet Odası Ekşi

İnternet üzerinden paylaşımlarda bulunmak isteyenlerin favorisi son zamanlarda Twitter Spaces uygulaması olmaktadır. Chat odaları arasından istediğine ulaşarak burada özgürce fikirlerini paylaşan insanlar bu uygulamadan çok memnun.

Twitter sohbet odaları ile kendini çok daha iyi ifade ettiğini düşünenler burada yerini almış durumda.  Bu sohbet odaları nasıl açılır konusunda bilgi alanlar hemen sohbet odası kurma çalışması yapmaktadır. 

Bu uygulamanın hayata geçirilmesi ile birlikte Twitter chat odası kullanıcıları bu konudaki memnuniyetlerini dile getirmeye başladı. Ekşi Sözlük platformu fikirlerini özgürce ifade eden bu kişilerin memnuniyetlerini ifade ettikleri bir ortam olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorum yapın